VITALIA Кранчи мусли лешник и јаболко, 600 г

VITALIA Кранчи мусли лешник и јаболко, 600 г
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003001C
favorite_border

Опис на производот

Виталиа крцкавите мусли претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведени според оригинален рецепт од најквалитетно овошје, житни снегулки и лешник.

Го снабдуваат организмот со неопходните јаглехидрати и даваат енергија за активен ден.

Ви го препорачуваме како здрав и вкусен оброк во текот на целиот ден.

Нето-тежина: 600 г

Содржина

Состав: овесни снегулки , екструдиран ориз, кафеав шеќер , растително масло (канола), суво грозје , сушено јаболко , лешници , пченични снегулки, гликозен сируп, пченично брашно, олигофруктозен сируп, малтодекстрин, емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: калциум, тримагнезиум дицитрат, ароми.

Алергени: производот содржи глутен, соја и лешници. Може да содржи траги од сусам.

Употреба: 4 супени лажици (55 г) кранчи мусли се потопуваат со 100 мл млеко или јогурт.

Да се чува на ладно и суво место, добро затворено во оригиналното пакување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се