VITALIA Кранчи мусли малина и капина, 600 г

VITALIA Кранчи мусли малина и капина, 600 г
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003000C
favorite_border

Опис на производот

Вкусен појадок со шумско овошје збогатен со калциум и магнезиум за одличен почеток на денот. Природен вкус на шумското овошје. За сите љубители на малина и капини, вкусна комбинација во еден нутритивен оброк. Кранчи житарици и шумски овошки готови за минута.

Појадокот е најважниот оброк на денот. Со Виталиа крцкавите мусли имате можност за вкусни и здрави оброци секој ден од неделата.

  • Единствен и природен вкус на капини и малини  
  • Извор на магнезиум и калциум  
  • Ниско ниво на шеќери

Нето-тежина: 600 г

Содржина

Состав: овесни снегулки, кафеав шеќер, растително масло (канола), екструдиран ориз, гликозен сируп, пченично брашно, паста од малина (малина, шеќер, вода, сок од малини, скроб, лимонска киселина, арома, калиум сорбат), паста од капина (капина, шеќер, вода, сок од капини, скроб, лимонска киселина, арома, калиум сорбат), пченкарни снегулки , сува малина , сува капина , емулгатор: соја лецитин, концентриран сок од бозел, арома, регулатор на киселост: лимонска киселина.

Алергени: производот содржи глутен и соја. Може да содржи траги од јаткасто овошје и сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се