VITALIA Нерафинирано масло од тиква, 250 мл

VITALIA Нерафинирано масло од тиква, 250 мл
457,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005011C
favorite_border

Опис на производот

Се добива со механичко пресување и филтрирање на маслото од семките, без хемиски додатоци со што се карактеризира со извонреден вкус и арома. Има темно зелена боја, изразито специфичен вкус . Содржи висок процент на витамин Е и има антиоксидативно дејство.

Помага во лекување при заболување на простата кај мажите, проблеми со уретарните заболувања, го успорува процесот на артериосклероза, превенција на инфаркт и мозочен удар, го ублажува реуматоидниот артритис, ја намалува количината на холестерол и триглицериди во крвта, помага во спречување на заболувања на бубрези.

Поради големиот процент на еснцијалните омега 3 масни киселини ладно цеденото масло од тиквини семки го штити организмот од инфекции, го зајакнува имунолошкиот систем, срцето и крвните садови. Маслото од тиква дејствува стимулативно на целиот организам.

Пакување: 250 мл

Содржина

Употреба: може да се употребува 1-3 супени лажици самостојно или да се користи за подготовка на салати, преливи, или како додаток на варива. Се препорачува во вегетаријанската и макробиотичката исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се