VITALIA Оризова каша со колаген, ванила и карамел, 45 г

VITALIA Оризова каша со колаген, ванила и карамел, 45 г
31,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046777C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Collagen оризова каша со ванила и карамел е нутритивно супериорен микс со вкус на ванила и карамел. Збогатен со колаген за зајакнување на имунитетот, сврзното ткиво и зглобовите.

  • Збогатени со говедски колаген
  • Без глутен
  • Без додаден шеќер
  • Извор на растителни влакна
  • Ниска количина на заситени масти

Нето-тежина: 45 г

Содржина

Состав: екструдиран ориз, обезмастено млеко во прав, пченкарен скроб, малтодекстрин, хидролизиран говедски колаген 2%, готварска сол, засладувач: стевиол гликозид, арома.

Алергени: производот содржи млеко. Може да содржи траги од сусам, соја, јаткасто овошје и кикирики.

Употреба: содржината од кесичката истурете ја во подлабок сад и додадете 200 мл вода или млекo.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се