VITALIA Овесна каша со банана, чоколадо и киноа, 60 г

VITALIA Овесна каша со банана, чоколадо и киноа, 60 г
30,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043062C
favorite_border

Опис на производот

Барате нешто брзо, вкусно, здраво а истовремено и практично за појадок? Новите Виталиа овесни каши се подготвуваат за 2 минути со малку млеко, вода или јогурт и многу уживање.
Збогатени со Б витамини, Виталиа овесните каши го снабдуваат организмот со потребните хранливи материи за успешно функционирање на метаболитичките процеси и мозочната функција.

Новиот неодолив вкус на банана и чоколадо во совршен спој со киноа за здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

  • Посно/Веган
  • 72% овесни снегулки од цело зрно
  • Содржи суперхрана киноа
  • Голема количина на растителни влакна

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 72%, чоколадни капки 7% ( шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор: соја лецитин, арома), кафеав шеќер, пченкарен скроб, малтодекстрин, банана чипс 3% (банана, мед, шеќер, кокосово масло, арома), снегулки од киноа 2%, какао во прав, готварска сол, арома, витамини (тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, пантотенска киселина, ниацин, биотин), засладувач: стевиол гликозди.

Алергени: производот содржи глутен и соја. Може да содржи траги од сусам, јаткасти плодови млеко и кикирики.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се