VITALIA Овесна каша со брусница и киноа, 60 г

VITALIA Овесна каша со брусница и киноа, 60 г
28,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043063C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Барате нешто брзо, вкусно, здраво а истовремено и практично за појадок? Новите Виталиа овесни каши се подготвуваат за 2 минути со малку млеко, вода или јогурт и многу уживање. Збогатени со Б витамини, Виталиа овесните каши го снабдуваат организмот со потребните хранливи материи за успешно функционирање на метаболитичките процеси и мозочната функција.

Брусница, киноа и овесни снегулки е составот на новата Виталиа овесна каша, готова за 2 минути. Инстант овесна каша со нов неодолив вкус од брусница која во себе има грст здравствени придобивки.

Нутритивни придобивки:

  • Посно/Веган
  • Збогатена со 8 Б витамини
  • 73% овесни снегулки од цело зрно
  • Содржи суперхрана киноа
  • Извор на растителни влакна
  • Мало количество заситени масти

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 73%, сушена брусница 8% (брусница, шеќер, сончогледово масло), кафеав шеќер, малтодекстрин, пченкарен скроб, снегулки од киноа 1%, арома, готварска сол, регулатор на кисeлост: лимонска киселина, витамини (тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, пантотенска киселина, ниацин, биотин), засладувач: стевиол гликозиди.

Алергени: производот содржи глутен. Може да содржи траги од сусам, сулфур диоксид, соја, јаткасти плодови и кикирики.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се