VITALIA Овесна каша со пробиотик, кокос, црвено овошје и бело чоколадо, без додаден шеќер, 60 г

VITALIA Овесна каша со пробиотик, кокос, црвено овошје и бело чоколадо, без додаден шеќер, 60 г
38,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
052532C
favorite_border

Опис на производот

Нова генерација на функционален појадок – овесна каша со освежителен микс на црвено овошје и тропски кокосови листови.
Една порција овесна каша содржи 4.5 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 65% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна и протеини, додека истовремено е без додадени шеќери.
Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 65%, протеин од сурутка 17%, засладувач: малтитол, парчиња со вкус на бело чоколадо со стевиа 3%, (засладувачи: малтитол и стевиол гликозиди, какао путер, соја протеин, емулгатор: соја лецитин, арома), лешник 2%, растителни влакна од грашок, средство за желирање: пектин, урма во прав, пченкарен скроб, oлигофруктоза, ленено семе, арома, готварска сол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се