VITALIA Пробиотско колаче со прелив од бел крем, црвено овошје и чиа, 55 г

VITALIA Пробиотско колаче со прелив од бел крем, црвено овошје и чиа, 55 г
36,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
052529C
favorite_border

Опис на производот

Нова генерација на функционална ужина - пробиотско колаче формулирано со освежителен микс на црвено овошје, чиа семе, прелиено со сладок бел крем.

Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери.
Со својата уникатна рецептура, новата линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Препорачана употреба: 1-2 пробиотски колачиња

Нето-тежина: 55 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 50%, прелив од бел крем 15% (засладувач: малтитол, обрано млеко во прав, палмино масло, емулгатор: соја лецитин, арома), олигофруктозен сируп, палмино масло, масло од канола, омекнувач: глицерол, сорбитол, сушено црвено овошје 2,5% (брусница, малина, јагода), растителни влакна, чиа семе 2%,  јаболков сок, пробиотски микс (Lactobacillus Bulgaricus, Streptococcus Thermophilus, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Bifidum, инулин), емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол, регулатор на киселост: лимонска киселина, сок од цвекло.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се