VITALIA Протеински млечен крем намаз со кикирики, 200 г

VITALIA Протеински млечен крем намаз со кикирики, 200 г
231,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052539C
favorite_border

Опис на производот

Вкусен крем од путер од кикирики и протеин од сурутка со малку млеко.

Обезбедува повеќе од 33% протеини на 100 г за поддршка на вашите фитнес цели, зголемување на издржливоста и обезбедување енергија.
Тоа не е сè. Има помалку од 5 г шеќер на 100 г што го прави овој неодолив крем совршен за оние со нескротлива желба за благо - уживајте без грижа на совест и без размислување.

  • Без додаден шеќер
  • Направен со висококвалитетен концентрат од протеин од сурутка
  • Високо количество на протеин
  • Без палмино масло

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: путер од кикирики (печени кикирики, хималајска сол), хидрогенизирано масло (шеа, канола и соја масло), протеин од сурутка, засладувачи (изомалт и стевиол гликозид), обрано млеко во прав, арома.

Алергени: производот содржи кикирики, соја и млеко. Може да содржи траги од јаткасти плодови.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се