VITALIA Протеински млечен крем со лешници, 200 г

VITALIA Протеински млечен крем со лешници, 200 г
246,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052540C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Заборавете на се и заљубете се во кремасто млечен рај од лешници и протеини од сурутка. Препуштете се на овој вкус кој дефинитивно ќе ви ги исполни сите сетила - како и да сакате! Едноставно, грабнете ја лажицата!

Направен е со квалитетен концентрат на протеин од сурутка, обезбедувајќи 23 г протеини на 100 г за поддршка на вашите фитнес цели, бидејќи протеините помагаат во зголемување и одржување на мускулната маса.

Тоа не е сè. Содржи помалку од 5 г шеќер на 100 г што го прави овој неодолив намаз совршен за оние со нескротлива желба за благо- уживајте во вашиот оброк без грижа на совест и без размислување.

  • Без додаден шеќер
  • Направен со висококвалитетен концентрат од протеин од сурутка
  • Извор на протеин
  • Без палмино масло

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: засладувач: изомалт, протеин од сурутка, хидрогенизирано масло (шеа, канола и соја масло), паста од лешник 20%, обрано млеко во прав, засладувач: стевиол гликозид, арома. Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Алергени: производот содржи лешник, соја и млеко. Може да содржи траги од кикирики и останато јаткасти плодови.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се