VITALIA Протеинско топче со темно чоколадо и мача, 40 г

VITALIA Протеинско топче со темно чоколадо и мача, 40 г
51,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046779C
favorite_border

Опис на производот

Иновативен рецепт и технологија применети за создавање уникатна форма на топче со супериорна нутритивна вредност. Деликатно крцкави, чоколадните протеински топчиња се создадени со неодоливо какао во прав и протеин од грашок и сурутка, за вкусно on-the-go уживање. Засладено со сируп од урма и јаворов сируп претставува најдобрата здрава ужинка. Темното чоколадо содржи флавоноиди кои го зголемуваат нивото на ендорфини и го подобруваат расположението. Придобивки од консумирање протеини:

  • Подобрена функција на мозокот
  • Подобар имунитет
  • Добар метаболизам
  • Синтеза на мускулна маса
  • Повисоки нивоа на енергија
  • Пократко време на опоравување
  • Побрзо заздравување на повредите на раните
  • Подобрена хормонска функција
  • Зголемена апсорпција на калциум

Нето-тежина: 40 г

Содржина

Состав: протеин од грашок, олигофруктоза, сируп од урма, јаболков сок концентрат, пченкарен скроб, протеин од кравја сурутка 80%, концентриран овошен сок од крушка, какао во прав, темно чоколадо (шеќер, какао путер, какао маса, какао прав, емулгатор: соја лецитин), концентриран гроздов сок, кокосово масло ладно цедено, мача во прав 0,5% , готварска сол, арома.

Алергени: производот содржи соја и млеко. Може да содржи траги од кикирики, јаткасто овошје и сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се