VITALIA Турбинадо - нерафиниран кафеав шеќер, 900 г

VITALIA Турбинадо - нерафиниран кафеав шеќер, 900 г
124,00 ден.
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023885C
Online only
Акција 13-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Turbinado нерафинираниот кафеав шеќер се карактеризира со одлична арома и вкус кој потекнува од природно присутната меласа во која се наоѓаат нејголем дел од хранливите компоненти на шеќерната трска.

Името Турбинадо потекнува од начинот на производство – сушењето на кристалите се одвива во центрифуга во облик на турбина. Претствува здрава замена за белиот рафиниран шеќер.

Се користи како засладувач за напитоци и подготовка на десерти.

Нето-тежина: 900 г.

Содржина

Состав: кафеав шеќер од шеќерна трска.

Шеќерната трска е најстарата култура за производство на шеќер. Сокот од шеќерна трска е богат во нутриенти како калциум, железо,калиум и натриум. Содржи антиоксидантни кои го зајакнуваат имунитет.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се