VITALIA Веган крем со какао и лешник, 200 г

VITALIA Веган крем со какао и лешник, 200 г
184,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052537C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Богат, со извонредна текстура и исклучително примамлив, ништо нема подобар вкус од неодоливиот вкус на веган кремот со какао и лешници.

Соодветен за вегани и направен со висококвалитетни состојки, кремот е идеален за сè, од вашиот утрински тост, со свежо овошје или на парче крцкава галета за вкусна попладневна ужина.

И тоа не е се! Содржи само 1 г шеќер на 100 г производ, па ако избегнувате шеќери во исхраната, а имате желба за нешто слатко и здраво, имате идеален избор пред вас!

  • Мазна текстура и богат вкус на какао
  • Веган/Посно
  • Без додаден шеќер
  • Без палмино масло
  • Богато со растителни влакна

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: засладувач: изомалт, хидрогенизирано растително масло (шеа, канола и соја масло), паста од лешник 20%, какао во прав со намалена масленост 13%, засладувач: стевиол гликозид, емулгатор: соја лецитин, арома. Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Алергени: производот содржи лешник и соја. Може да содржи траги од останати јаткасти плодови, кикирики и млеко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се