VULM Доктор чоко калциум сируп 150 мл

VULM Доктор чоко калциум сируп 150 мл
519,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
050987C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Додаток во исхраната со калциум, витамин Д3 и витамин Ц.

  • Калциумот придонесува за нормална функција на мускулите и оддржување на нормална функција на коските и забите
  • Витамин Ц придонесува за нормална апсорпција на калциумот и фосфорот, го оддржува нормалното ниво на калциум во крвта и придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
  • За возрасни, адолесценти и деца постари од 3 години
  • Чоколаден вкус

Пакување: 150 мл

Содржина

Употреба:

  • Деца од 3 до 6 години: 1 кафена лажичка, еднаш дневно
  • Деца од 6 до 15 години: 2 кафени лажички, еднаш дневно
  • Возрасни: 2 кафени лажички, три пати дневно

Сирупот се зема во текот на оброкот. Може да се додаде во млеко или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се