WATERPIK Cordless Plus Water Flosser WP-450 Бежичен орален туш

WATERPIK Cordless Plus Water Flosser WP-450 bezzicen oralen tus
WATERPIK Cordless Plus Water Flosser WP-450 Бежичен орален туш
6.400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053559C
favorite_border

Опис на производот

Waterpik® Cordless Plus Water Flosser е безжичен орален туш кој е идеално решение за сите они кои сакаат да уживаат во практичноста и едноставноста во одржување на оралната хигиена и здравите заби. Уредот е мал, компактен и лесно пренослив и е погоден за користење во мали бањи или на патување. Служи за секојдневна орална нега на слузокожата и површината на забите со топла вода, а е и многу лесен за ракување.

Лесно се прилагодува за секој корисник и е препорачан за секојдневно користење. Клинички е потврдено дека е погоден за:

 • Отстранување на забните наслаги – за 3 секунди отстранува 99,99% од третираното место
 • Стимулација на крвотокот во непцата и нивно подобро здравје
 • Корисници на импланти, мостови и коронки
 • Корисници на ортодонтски помагала

Waterpik® Cordless Plus Water Flosser содржи:

 • 4 продолжетоци за испирање
 • Резервоар со капацитет за работа од 45 секунди
 • Ергономски дизајн на држачот
 • Копче на држачот за прилагодување на силината на млазот со два степени
 • Батерии на полнење
 • Можност за ротација на продолжетоците за 360 степени
 • 2 години гаранција

Опрема која се добива со производот:

 • JT-450E – Waterpik® Classic High-Pressure Jet Tip (класичен продолжеток за испирање под висок притисок – 1 парче)
 • OD-100E – Waterpik® Orthodontic Tip (ортодонтски продолжеток за туширање – 1 парче)
 • PS-100E – Waterpik® Plaque Seeker® Tip (продолжеток за чистење на наслаги – 1 парче)
 • TC-100E – Waterpik® Water Flosser Tongue Cleaner (продолжеток за чистење на јазикот)
 • Полнач за безжичниот орален туш, 1 парче

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се