WAYA LGG Капки, 10 мл

WAYA LGG Капки, 10 мл
429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038699C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Kапките овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.

Во својот состав содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.

 • За намалување на траењето и интензитетот на акутна дијареа (може да биде последица на рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна...)
 • За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, и болки во стомакот)

 • За колики кај доенчиња

 • За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици

 • За регулирана дигестија кај новороденчиња, доенчиња и деца

 • 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG

 • Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии

 • Редовна контрола и квалитет

 • Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во текот на целиот рок на траење

 • Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца

 • Со оглед на тоа што не содржат алергени (млечни протеини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикирики, сусам, SO2, соја, јаткасти плодови, целер, горчица, ракчиња) може да се користат кај пациенти со алергии

 • Соодветни за вегетаријанци

 • Неутрален мирис и вкус

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), пченкарно масло.

Употреба

 • Производот има природен талог, затоа пред секоја употреба добро протресете го шишенцето. По протресувањето, производот станува природно - заматен

 • Производот е без мирис и без вкус

 • Капките WAYA® употребувајте ги најмалку две седмици. Адекватни се за долготрајна примена.

 • Најдобро е капките поединечно да се земаат со лажичка

 • Новороденчиња, доенчиња и деца до 2 години: по 7 капки на ден

 • Деца над две години: 10 капки на ден

 • После отварање на шишенцето капките се употребуваат уште најмалку еден месец

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се