WELEDA Baby Derma Крем за лице од бел слез, 50 мл

WELEDA Baby Derma Крем за лице од бел слез, 50 мл
677,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024302C
favorite_border

Опис на производот

Ја смирува и хидрира бебешката сува и атопична кожа.

Интензивна хидратантна нега за бебиња и деца со чувствителна и изразено сува кожа, подложна кон дерматитис (неуродерматитис и атописки дерматитис). Белиот слез ја смирува иритираната кожа и црвенилото, ја чува природната хидратација на нежната бебешка кожа и го стимулира нејзиниот развој и отпорност кон надворешни влијанија. Без мириси. Дерматолошки тестирано.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Вода, кокосовo масло, масло од семки од сончоглед, глицерин, алкохол*, масло од сладок бадем, пчелин восок, цетостерил-гликозид, глицерол стеарат, масло од семки од борач, масло од семе од шафран, несапунифицирано масло од сончоглед, хидрогенизирани коко-глицериди, екстракт од корен од бел слез, екстракт од шарена темјанушка, ксантан гума, лактат, глицерол-каприлат.

*алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледана пченица, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси.

Употреба: Нанесувајте секојдневно, на целото лице. Погодно и за возрасни со чувствителна, сува и атопична кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се