WELEDA Baby Хидратантен крем за тело од невен, 75 мл

WELEDA Baby Хидратантен крем за тело од невен, 75 мл
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022043C
favorite_border

Опис на производот

Богата интензивна крема за нега на кожата.

Хранлив и хидратантен крем од невен за нега на чувствителна и сува бебешка и детска кожа на телото. Штити, смирува и дава пријатно чувство. Содржи ланолин и спречува сушење на кожата. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од сладок бадем, ланолин, масло од сусам, каолин, алкохол**, хидролизиран пчелин восок, глицерол линолеат, силика, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.                                     

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: Нанесете ја на целото тело, наменето од првиот ден на раѓање. Погодна е за секојдневна нега во областа на пелените доколку нема воспалителни процеси.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се