WELEDA Baby Крем од невен за заштита од пеленски осип, 75 мл

weleda baby nappy change cream calendula krem od neven za podracjeto na pelenite
WELEDA Baby Крем од невен за заштита од пеленски осип, 75 мл
459,00 ден.
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022039C
favorite_border

Опис на производот

Природна нега за осетлива кожа за подрачјето на пелените.

  • Штити од сувост и ја смирува иритираната кожа

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по нанесувањето. 

Без вештачки бои, мириси, конзерванси. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега.

Пакување: 75 мл.

Содржина

Состав: вода, масло од сусам, масло од сладок бадем, цинк оксид, пчелин восок, ланолин, глицерил линолеат, хекторит, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, бензил салицилат*, гераниолх*, фарнесол“.

*состојки на природни етерични масла

Употреба: Се измива газето или се чисти со влажна крпа.  Се нанесува подебел слој од кремата и добро да се втрие. Во случај на изразено црвенило се препорачува употреба на кремот при секоја промена на пелените.                                 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се