WELEDA Baby Крем од невен за заштита од пеленски осип, 75 мл

WELEDA Baby Крем од невен за заштита од пеленски осип, 75 мл
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022039C
favorite_border

Опис на производот

Заштита на областа на пелените и превенција од настанување пеленски осип.

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло. Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата.

Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од сладок бадем, масло од сусам, цинк оксид, пчелин восок, ланолин, глицерил линолеат, хекторит, екстракт од цвет од невен, екстракт од цвет од камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, бензил салицилат*, гераниол*, фарнесол*. 

*од природни етерични масла.

Употреба: Нанесете на чисто пеленско подрачје, секојдневно. Може да се користи од првиот ден при секое менување на пелените.                                    

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се