WELEDA Baby Крем за лице за деца од невен, 50 мл

WELEDA Baby Крем за лице за деца од невен, 50 мл
569,00 ден.
427,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022042C
favorite_border

Опис на производот

Нежна нега и хидратација на бебешкото и детско лице.

Хидратантна и смирувачка нега од невен. Ја поддржува природната функција на кожата правејќи ја кожата мека и нежна. Штити и смирува иритации. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и за најчувствителната кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од сусам, масло од сладок бадем, алкохол**, глицерил стеарат, ланолин, пчелин восок, екстракт од цвет од невен, ксантан гума, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.

Употреба: Лесна текстура која брзо се апсорбира, нанесувајте секојдневно на целото лице. Погодна и за нега на детските раце. Наменето и за возрасни со чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се