WELEDA Baby Лосион за бебиња од невен, 200 мл

WELEDA Baby Лосион за бебиња од невен, 200 мл
893,00 ден.
804,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022044C
favorite_border

Опис на производот

Weleda лосион за бебиња од органски невен

Хидратантна и смирувачка нега идеална за нежна кожа на телото.

Ја хидрира и прави кожата свиленкасто мека. Збогатен со состојки компатибилни со кожата, ги поддржува нејзините природни функции. Масла од бадем и сусам во комбинација со смирувачки екстракти од невен и камилица. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од сусам, масло од сладок бадем, глицерол стеарат, цетостерил глукозид, хидрогенизирани кокосови глицериди, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, пчелин восок, путер од кaкао, ксантан гума, глицерил каприлат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла.

Употреба: После туширање, нанесете на целото тело и нежно масирајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се