WELEDA Baby Масло за масажа на детското стомаче, 50 мл

WELEDA Baby Масло за масажа на детското стомаче, 50 мл
910,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022048C
favorite_border

Опис на производот

Нежна масажа за бебешки грчеви.

Природно масло за масажа за бебешкото стомаче, поттикнува варење на храната и спречува појава на грчеви, подуеност и гасови. Комбинацијата од нежно бадемово масло и етерично масло од мајоран, римска камилица и кардамон е идеална и релаксирачка масажа на бебешкото стомаче. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега, формулирана во соработка со стручни медицински лица.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Бадемово масло, мајоран, камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*.

*од природни етерични масла.

Употреба: Загрејте го маслото околу дланките и нежно масирајте околу папокот во правец на стрелките на часовникот. Масажата продолжете ја во насока на левиот бут.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се