WELEDA Baby Сет шампон и гел за туширање + крем за подрачје на пелените

Weleda set baby shampoo calendula and nappy change cream set od
WELEDA Baby Сет шампон и гел за туширање + крем за подрачје на пелените
831,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047025C
favorite_border

Опис на производот

Weleda Акцискиот сет содржи:

Нежно ја чисти косата и кожата без сушење.

  • 2 во 1 чистач за коса и тело од невен.
  • Штити од сувост, дава пријатно чувство
  • Не предизвикува солзење на очите
  • За бебиња и мали деца

Пакување: 200 мл.

Природна нега за осетлива кожа за подрачјето на пелените.

  • Штити од сувост и ја смирува иритираната кожа

Се измива газето или се чисти со влажна крпа. Се нанесува подебел слој од кремата и добро се втрива. Во случај на изразено црвенило се препорачува употреба на кремот при секоја промена на пелените. 

Пакување: 75 мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се