WELEDA Baby Шампон и гел за туширање од невен, 200 мл

WELEDA Baby Шампон и гел за туширање од невен, 200 мл
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022046C
favorite_border

Опис на производот

Нежно ја чисти косата и кожата без сушење.

  • 2 во 1 чистач за коса и тело од невен.
  • Штити од сувост, дава пријатно чувство
  • Не предизвикува солзење на очите
  • За бебиња и мали деца

Пакување: 200 мл.

 

Содржина

Состав: вода, кокосови гликозиди, масло од сладок бадем, природен алкохол*, динатриум кокоил глутамат, масло од сусам, глицерин, екстракт од ирски мов, натриум кокоил глутамат, екстракт од цвет од невен, ксантан гума, млечна киселина, природен мирис*,лимонен*,линалол*. 

*состојки на природни етерични масла
**алкохол добиен со ферментација на органски одгледани житарки

Употреба: Нанесете мало количество шампон на мокра коса и кожа и нежно масирајте, потоа исплакнете со вода. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се