WELEDA Baby Шампон и гел за туширање од невен, 200 мл

WELEDA Baby Шампон и гел за туширање од невен, 200 мл
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022046C
favorite_border

Опис на производот

Нежно ја чисти косата и кожата без сушење.

2 во 1 чистач за коса и тело од невен. Го одржува заштитниот слој на кожата, маслото од сусам и бадем штитат од сушење и ја прават косата свиленкаста и лесна за чешлање. При контакт со очите не солзи, не иритира и не пече. Нема вештачки мириси, бои и конзерванси. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Вода, коко-гликозид, масло од сладок бадем, алкохол**, динатриум кокоил глутамат, масло од сусам, глицерин, екстракт од ирски мов, натриум кокоил глутамат, екстракт од цвет на невен, ксантан гума, млечна киселина, природен мирис*, лимонен*, линалол*.

*од природни етерична масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.  

Употреба: Нанесете мало количество шампон на мокра коса и кожа и нежно масирајте, потоа исплакнете со вода. Комбинирајте со Weleda препарат за хидратација после туширање. За бебиња, деца и возрасни со чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се