WELEDA Baby Заштитен балсам за лице, за деца, од невен, 30 мл

WELEDA Baby Заштитен балсам за лице, за деца, од невен, 30 мл
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022047C
favorite_border

Опис на производот

Заштитна крема од студ и ветар за време на зимскиот период.

За осетлива и нежна кожа на бебешкото и детското лице. Балсам без вода кој ја храни и смирува кожата и прави заштитна бариера против надворешни влијанија. За сува кожа. Содржи масло од бадем, хранлив ланолин и смирувачки екстракти од невен. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Масло од сусам, масло од сладок бадем, ланолин, пчелин восок, екстракт од цвет на невен, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла.

Употреба: Нежно нанесете помала количина од балсамот на лицето и рацете. Наменет и за чувствителна кожа кај возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се