WELEDA Цитрус дезодоранс, 100 мл

Weleda Citrus Antiperspirant Deodorant dezodorans
WELEDA Цитрус дезодоранс, 100 мл
837,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040487C
favorite_border

Опис на производот

Потполно природна свежина која ја неутрализира непријатната миризба и го одржува природниот физиолошки процес на потење. Без алуминиумски соли, вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирано и компатибилно со кожата.

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состав: Вода, масло од лимонова кора, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*, фарнесол*.

*од природни етерични масла.

Употреба: Распрскајте на регијата под пазувите, секојдневно. Се препорачува кај деца во пубертет. Безбеден за употрeба за време на бременост и доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се