WELEDA Детски гел за заби, 50 мл

WELEDA Детски гел за заби, 50 мл
281,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022062C
favorite_border

Опис на производот

Природна нега на млечни заби на база на невен.

Ги штити и зајакнува забите. Нежно отстранува масни наслаги. Со екстракт од невен кој ги одржува забите здрави, силициум диоксид за темелно чистење и природен вкус на анасон и нане. Не содржи флуориди и безбеден е ако се проголта.  

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Глицерин, вода, силика, алгин, екстракт од цвет на невен, масло од сладок бадем, ескулин, арома*, лимонен*.

*од природни етерични масла

Употреба: Редовна употреба на детскиот гел, два пати дневно, спречува појава на кариес и масни наслаги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се