WELEDA Kids Детски шампон и гел за туширање од портокал, 150 мл

WELEDA Kids Детски шампон и гел за туширање од портокал, 150 мл
475,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045946C
favorite_border

Опис на производот

Освежително, овошно капење за најмалите.

Благ и нежен 2 во 1 чистач за чувствителна кожа, специјално направен за деца. Без синтетички состојки, само слатка, свежа и овошна забава во текот на бањањето, во туба со 100% природно потекло. Остава пријатен мирис и ја прави свиленкаста косата и кожата. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од семки од сусам, глицерин, коко-глукозид, алкохол**, дисодиум кокоил глутамат, карагенан, екстракт од портокал, екстракт од цвет од невен, ксантан гума, млечна киселина, натриум кокоил глутамат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, цитрал*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: Нанесете мало количество шампон на мокра коса и кожа и нежно масирајте, потоа исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се