WELEDA Масло од бреза против целулит, 100 мл

WELEDA Масло од бреза против целулит, 100 мл
1.136,00 ден.
909,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022052C
Online only
Акција 03.04-15.04.2024
favorite_border

Опис на производот

Природен третман против целулит.

Ја омекнува, тонизира и зацврстува кожата и ја намалува појавата на целулит.  Содржи екстракт од листови од млада бреза, рузмарин и рускус кои во комбинација со етеричните масла од пченични никулци и јојоба го стимулираат метаболизмот на кожата.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Масло од кајсија, масло од јојоба, масло од пченични никулци, екстракт од лист од бреза, екстракт од корен од рускус, екстракт од лист од рузмарин, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла.

Употреба: Користете два пати неделно, во период од четири недели. За одржување на ефектот користете еднаш дневно. Нанесете од маслото со нежни кружни движења на бутовите, колковите и задникот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се