WELEDA Масло за масажа на гради при лактација, 50 мл

WELEDA Масло за масажа на гради при лактација, 50 мл
884,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
022049C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Природно масло за масажа на гради при лактација кај доилки, богато со масло од бадем и етерични масла кои ги спремаат вашите гради за пријатно и здраво доење. Масажата на градите ја стимулира циркулацијата и го олеснуваат течењето на мајчиното млеко. Редовната масажа на градите помага при доење.

Дерматолошки тестирано.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: масло од сладок бадем, сусамово масло, масло од јојоба, мирис (парфем*), лимонен*, линалол*, гераниол*.

*Од природни есенцијални масла, органски состојки.

Употреба: почнувајќи од 38та недела на бременост, неколку пати дневно масирајте ги градите со мали кружни движења однапред и од страна на двете гради. Избегнувајте ги брадавиците и не користете непосредно пред доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се