WELEDA For Men Сет за мажи од гел за туширање и крем за лице и тело

Weleda For Men Set za mazi
WELEDA For Men Сет за мажи од гел за туширање и крем за лице и тело
827,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056016C
favorite_border

Опис на производот

Weleda For Men Сет подарок за мажи од гел за туширање и крем за лице и тело

  • Weleda Active Fresh 3 во 1 Гел за туширање за мажи

Освежувачки, лесен гел за туширање со свежа природна мирисна нота. Без синтетички детергенти. Ја чисти и освежува кожата. За лице, тело и коса.

Активни состојки: етерично масло од рузмарин, екстракт од вербена.

Пакување: 200 мл.

  • Weleda Хидратантен крем за лице и тело

За секојдневна нега на лице и тело. Лесен крем кој брзо се апсорбира и длабоко ја навлажнува кожата за да го подобри изгледот чувството на кожата.

Пакување: 30 мл.

 

Содржина

  • Weleda Active Fresh 3 во 1 Гел за туширање за мажи

Состав: Water (Aqua), Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum)*, Sodium Cocoyl Glutamate, Lactic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Lecithin, Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Limonene*, Linalool*, Geraniol*, Citral*, Coumarin*.

* природни есенцијални масла и/или билни екстракти.

Употреба: Нанесете и лесно вмасирајте на кожата за време на капење или туширање. Темелно исплакнете.

  • Weleda Хидратантен крем за лице и тело

Состав: Water (Aqua), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Alcohol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Oleate, Hydrolyzed Beeswax, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Magnesium Aluminum Silicate, Beeswax (Cera Alba), Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Althaea Officinalis Root Extract, Carrageenan, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citral*, Coumarin*, Farnesol*.

* природни есенцијални масла и/или билни екстракти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се