WELEDA Сапун од невен, 100 г

WELEDA Сапун од невен, 100 г
352,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022056C
favorite_border

Опис на производот

Најнежен избор за чувствителна кожа.

Растителен сапун со екстракти од невен и камилица кои нежно ја чистат кожата, без исушување. Содржи 100% природни состојки, без вештачки конзерванси, бои, мириси и алуминиумски соли. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 100 г

Содржина

Состав: Натриум палмитат, натриум кокоат, вода, натриум оливат, глицерин, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, екстракт од корен од перуника, екстракт од шарена темјанушка, екстракт од ориз, екстракт од јачмен, натриум хлорид, натриум стеарат, алкохол**, природен мирис*, лимонен*, линалол*, цитронелол*, гераниол*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: За лице и тело, секојдневно. За бебиња, деца и возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се