WELEDA Skin Food Балсам за усни, 8 мл

WELEDA Skin Food Балсам за усни, 8 мл
373,00 ден.
280,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046945C
favorite_border

Опис на производот

Природна нега за усни.

Интензивно ги храни и хидрира и најсувите и оштетени усни. Богат состав од масло од сончогледови семки, камилица и екстракт од органски невен. Сертифицирана природна и органска нега.

Пакување: 8 мл

Содржина

Состав: Сончогледово масло, ланолин, восок, глицерин, екстракти од темјанушка, рузмарин, камилица, невен, алкохол**, вода, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: Нанесете на усни.

За деца и возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се