WELEDA Skin Food Light Хидратантна нега за сува кожа, 75 м

WELEDA Skin Food Light Хидратантна нега за сува кожа, 75 м
657,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045949C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Weleda Skin Food Light

Ја хидрира и заштитува сувата и чувствителна кожа, брзо се впива и ја остава кожата помека. Комбинација на екстракти од темјанушка, невен и камилица со масло од пчелин восок. Сертифицирана природна и органска нега.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од семки од сончоглед, глицерин, алкохол**, глицерил стеарат цитрат, пчелин восок, путер од семки од какао, цетеарил алкохол, ши путер, екстракт од љубичица, екстракт од рузмарин, екстракт од цвет од камилица, екстракт од цвет од невен, ланолин, карагенан, ксантан гума, млечна киселина, глицерил каприлат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла.

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: Нанесете на сувите делови на лицето и телото, секојдневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се