WELEDA Skin Food Путер за тело, 150 мл

WELEDA Skin Food Путер за тело, 150 мл
1.209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045363C
favorite_border

Опис на производот

Богата и хранлива нега на кожата.

Интензивна нега за многу сува кожа. Моментално го смирува чувството на непријатност и чешање. Хидрира, обновува и ја зајакнува природната бариера на кожата. Единствената текстура на какао и шеа путер во комбинација со сончогледово масло лесно се нанесува и брзо се апсорбира. Кожата останува свиленкасто мека, интензивно нахранета и заштитена.

Без вештачки бои, мириси и конзерванси.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Вода, сончогледово масло, какао путер, глицерин, глицерил стеарат, цитрат, шеа путер, стеаринска киселина, палмитинска киселина, пентилен гликол, екстракт од лист од рузмарин, екстракт од цвет од камилица, екстракт од цвет од невен, екстракт од темјанушка, алкохол**, бетаин, карагенан, ксантан гума, млечна киселина (лактат), глицерил каприлат, натриум капроил/лауроил лактилат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, гераниол*,

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: Нанесете на сува кожа после туширање. Погодно за деца и возрасни. Се препорачува и за чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се