WELEDA Skin Food Rich Крем за сува кожа, 75 мл

WELEDA Skin Food Rich Крем за сува кожа, 75 мл
677,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022054C
favorite_border

Опис на производот

Природна хидратација за сува кожа за целото тело.

Густа и богата текстура која ја подобрува хидратацијата на кожата, ја прави помека, штити од сувиот воздух и значајно ги регенерира клетките. Комбинација на екстракти од темјанушка, невен и камилица со масло од пчелин восок. Сертифицирана природна и органска нега.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Вода, масло од семки од сончоглед, ланолин, масло од сладок бадем, алкохол**, пчелин восок, глицерил линолеат, екстракт од шарена темјанушка, екстракт од лист на рузмарин, екстракт од цвет од камилица, природен мирис*, лимонен*, линалолол*, гераниол*, цитрал*, кумарин*.

*од природни етерични масла.

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење. 

Употреба: Универзална нега за целото тело. Нанесете неколку пати во текот на денот, секојдневно. Погодна за грубата кожа на рацете, лактовите и стапалата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се