WELEDA Sun Лосион за заштита од сонце со СПФ 30+, 150 мл

WELEDA Sun Лосион за заштита од сонце со СПФ 30+, 150 мл
1.334,00 ден.
800,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042466C
Online only
Акција поради краток рок: 07/2024
favorite_border

Опис на производот

Висока заштита од сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

Заснована на 100% не-нано минерални УВ филтри и природни масла. Обезбедува висока заштита од моментот на нанесување, а формулацијата на лосионот овозможува текстурата најдобро да се задржи на површината на кожата. Минералните не-нано УВ филтри директно ги рефлектираат штетните сончеви зраци од површината, без да навлезат состојките од фото заштитата во кожата.

  • Делува антиоксидативно благодарение на екстрактот од еделвајс (алпска ѕвезда, ринолист)
  • Сончогледовото и кокосово масло во составот ја потхрануват и зајакнуваат природната бариера на кожата
  • Шеа путерот ја прави кожата мека и мазна
  • Титаниум диоксид: минерален УВ филтер
  • Без мирис
  • Водоотпорно
  • Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, триглицерид на капрична киселина, титаниум диоксид*, масло од семки од сончоглед, алкохол, глицерин, кокосово масло, естер на масни киселини, полихидрокси стеаринска киселина, несапонифицирано масло од маслинка, шеа путер, стеаринска киселина, екстракт од ринолист, магнезиум сулфат, лактат, хидрогенизирано масло од репка, глицерол каприлат, натриум капроил/лауроилактилат, алуминиум оксид.

*физички (минерален) УВ филтер кој ги апсорбира и рефлектира, како ефект на огледало, УВ зраците. Како УВ филтер, титаниум диоксид е обложен со стеаринска киселина и алуминиум оксид.

Употреба: Нанесете на целото лице и тело пред изложување на сонце. Остава бел слој на кожата така што е видливо каде имате нанесено од лосионот.

Повторувајте редовно нанесување на производот за да ја зачувате заштитата, после пливање, бришење со пешкир, потење. Најдобар начин да се исчисти текстурата на фотозаштита од кожата, бидејки е екстра-водоотпорна, е со Weleda Масло од невен без мирис.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се