WELEDA Sun Лосион за заштита од сонце со СПФ 50+, 50 мл

WELEDA Sun Лосион за заштита од сонце со СПФ 50+, 50 мл
861,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042465C
favorite_border

Опис на производот

Висока заштита на сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

Заснована на 100% не-нано минерални УВ филтри и природни масла. Обезбедува висока заштита од моментот на нанесување, а формулацијата на кремот овозможува текстурата најдобро да се задржи на површината на кожата. Минералните не-нано УВ филтри директно ги рефлектираат штетните сончеви зраци од површината, без да навлезат состојките од фотозаштитата во кожата.

  • Делува антиоксидативно благодарение на екстрактот од еделвајс (алпска ѕвезда, ринолист)
  • Сончогледовото и кокосово масло во составот ја потхрануват и зајакнуваат природната бариера на кожата
  • Шеа путерот ја прави кожата мека и мазна.
  • Титаниум диоксид: минерален УВ филтер (не-нано технологија).
  • Без мирис
  • Водоотпорно
  • Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Вода, триглицерид на капрична киселина, титаниум диоксид*, масло од семки од сончоглед, алкохол, глицерин, кокосово масло, естер на масни киселини, полихидрокси стеаринска киселина, несапонифицирано масло од маслинка, стеаринска киселина, екстракт од ринолист, магнезиум сулфат, лактат, хидрогенизирано масло од репка, глицерол каприлат, алуминиум оксид.

*физички( минерален) УВ филтер кој ги апсорбира и рефлектира како ефект на огледало УВ зраците. Како УВ филтер, титаниум диоксид е обложен со стеаринска киселина и алуминиум оксид.

Употреба: Нанесете на целото лице и тело пред изложување на сонце. Остава бел слој на кожата така што е видливо каде имате нанесено од кремот. Повторувајте редовно нанесување на производот за да ја зачувате заштитата, после пливање, бришење со пешкир, потење. Бидејки е екстра-водоотпорна, најдобар начин да се исчисти текстурата на фотозаштита од кожата, е со Weleda Масло од невен без мирис.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се