WHITE SMILE Ленти за избелување на забите, 7 ленти

WHITE SMILE Ленти за избелување на забите, 7 ленти
949,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
051698C
WHITE SMILE lenti za izbeluvanje na zabite (HSTORE)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ленти за избелување на забите. Брзо и лесно до убава насмевка.

  • Отстрануваат дамки од вино, кафе, цигари
  • Со вкус на ментол

Состојките навлегуваат длабоко во глеѓта и дентинот на забот и темелно ќе ги избелат.

Пакување: 7 кесички, секоја со горна и долна лента (вкупно 14 ленти).

Содржина

Употреба:

  • Чекор 1: со суви раце отстранете ја фолијата од лентата
  • Чекор 2: гледајќи се во огледало, на долните заби залепете ја лентата со страната на која има гел. Притиснете ја и израмнете ја лентата на површината на забите, за совршено да се намести врз нив. Повторете го истото и за горните заби
  • Чекор 3: по 30-60 минути нежно остранете ги лентите.

Се употребуваат 7 дена, еднаш дневно.

За поинтензивен ефект, се препорачува лентите да се користат два пати дневно во текот на една недела.

Не се препорачува употреба на лентите во случај на чувствителни непца. Не се препорачува употреба на овој производ по дентални интервенции.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се