WHITE SMILE МК Рефил гел за белеење на заби без пероксид, 3 гела по 3 мл

WHITE SMILE МК Рефил гел за белеење на заби без пероксид, 3 гела по 3 мл
2.160,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052543C
favorite_border

Опис на производот

Гел на база на природни состојки.

 • Ја враќа природната нијанса на вашите заби
 • Ги зајакнува и хидрира забите
 • Дава долготрајни бели заби
 • Создава поздрав целокупен изглед
 • Дава насмевка со помлад изглед
 • Тековно одржување на белите заби
 • Можете да го користете во секое време, насекаде
 • Заштедува време и пари
 • До 6 нијанси посветли заби за 9 третмани
 • Резултатите се гледаат после 2 третмани

Пакување: 3 гела по 3 мл

Содржина

Состав: Sorbitol, Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Phtalimidoperoxyhex anoic acid, PEG-8 (PAP), Carboxymethyl Celiulose, Hydroxyapatite, Sodium bicarbonate.

Не содржи: хидроген пероксид carmabide peroksid.

Начин на употреба на апаратот:

 1. Измијте го делот за во уста со вода.
 2. Утврдете ја бојата на забите со скалата.
 3. Ставете 0.5 мл гел на горната и 0.5 мл на долната страна од ламбичката
 4. Конектирајте ја ламбичката со вашиот Apple или Android телефон со усб адаптер.
 5. Ставете ја ламбичката во уста и нежно гризнете. Притиснете го копчето за напојување. Третманот трае 25 минути. После звучниот сигнал тргнете ја ламбичката од устата и исплакнете ја устата со млака вода. Се повторува третманот по желба.

Начин на чување: избегнувајте сончева светлина и чувајте го производот на ладно место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се