WHITE SMILE МК Сет третман за белеење на заби без пероксид

WHITE SMILE МК Сет третман за белеење на заби без пероксид
3.700,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052542C
favorite_border

Опис на производот

Smart Teeth Whitening System - Сет за ласерско белеење на заби.

Гелови на база на природни состојки

 • Ја враќа природната нијанса на вашите заби
 • Ги зајакнува и хидрира забите
 • Дава долготрајни бели заби
 • Создава поздрав целокупен изглед
 • Дава насмевка со помлад изглед
 • Тековно одржување на белите заби
 • Можете да го користете во секое време, насекаде
 • Заштедува време и пари
 • До 6 нијанси посветли заби за 9 третмани
 • Резултатите се гледаат после 2 третмани
 • Геловите се вегански, без глутен, безбедни за емајл, не се агресивни и безбедни се за забниот емајл!

Пакување: кутијата се состои од ласер ламбичка, инструкции, скала на боја и 3 гелови со 9 мл гел.

Содржина

Состав: Sorbitol, Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Phtalimidoperoxyhex anoic acid, PEG-8 (PAP), Carboxymethyl Celiulose, Hydroxyapatite, Sodium bicarbonate.

Не содржи: хидроген пероксид carmabide peroksid.

Начин на употреба:

 1. Измијте го делот за во уста со вода.
 2. Утврдете ја бојата на забите со скалата.
 3. Ставете 0.5 мл гел на горната и 0.5 мл на долната страна од ламбичката
 4. Конектирајте ја ламбичката со вашиот Apple или Android телефон со усб адаптер.
 5. Ставете ја ламбичката во уста и нежно гризнете. Притиснете го копчето за напојување. Третманот трае 25 минути. После звучниот сигнал тргнете ја ламбичката од устата и исплакнете ја устата со млака вода. Се повторува третманот по желба.

Белењето е ефективно само на вистински заби и пломби постари од 6 до 12 месеци.

 • Избегнувајте голтање
 • Не се препорачува за лица под 16 години, бремени жени и доилки.
 • Избегнувајте да јадете првиот час по третманот, можете да пиете само вода. Првите 12 часа избегнувајте цигари, храна и пијалоци кои содржат бои како црвено вино, болоњезе сос, кечап и кока кола. Може да се консумираат храна и пијалоци како бели тестенини, мајонез, риба и бело вино.

Начин на чување: избегнувајте сончева светлина и чувајте го производот на ладно место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се