WHOLE Сода, 72 пастили

Whole Soda with pepermint
WHOLE Сода, 72 пастили
474,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
055174C
favorite_border

Опис на производот

WHOLE Сода е додаток на исхраната за нормално варење

  • Со вкус на пеперминт
  • Без шеќер

Пакување: 6 ленти x 12 пастили (72 пастили)

Пеоизводител: Паком Интернационал ДОО Белград, Република Србија.

Содржина

Состав: средство за зголемување на волумен: сорбитол, магнезиум - оксид, природна арома на мента, средство против згрутчување, магнезиум - стеарат, калциум карбонат. 

Активни состојки 1 пастила 3 пастили 6 пастили %НРВ
Калциум (како калциум карбонат) 72 мг 216 мг 432 мг 54
Магнезиум (како магнезиум оксид) 20 мг 60 мг 120 мг 32

*Додаток на исхраната со калциум - карбонат и магнезиум оксид за нормално варење.

Употреба: 1 до 2 пастили, 3 пати на ден, после оброк да се стопат во уста. 

Забелешка: Додатоците во исхраната не се замена за избалансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чува надвор од дофат на деца.

Внимание: Не смее да се пречекори препорачаната дневна доза. Производот не е наменет за деца, бремени жени, доилки и лица кои се пречувствителни на состојките кои што ги содржи. Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект. Да се чува на температура од 25°C, заштитено од влага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се