YOUNG DERM Крем за интензивна нега на мрсна и проблематична кожа 50 мл

YOUNG DERM Крем за интензивна нега на мрсна и проблематична кожа 50 мл
143,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006963C
favorite_border

Опис на производот

Содржи природни, екосертифицирани екстракти од манго и камилица, како и витамин Б3. Оваа комбинација овозможува долготрајна нега на кожата и превенција од појава на акни.

  • Екстрактот од камилица и бисабололот (активна компонента од маслото од камилица), имаат смирувачко дејство врз кожата т.е. го смируваат црвенилото и спречуваат појава на понатамошна иритација
  • Витаминот Б3 (ниацинамид), ја намалува можноста за создавање нови акни, а воедно ја подобрува хидратацијата и тонизацијата на кожата
  • Екстрактот од манго ги стеснува порите на кожата и помага во смирување на проблематичните делови на кожата
  • Ги неутрализира штетните слободните радикали во кожата, делува на подобрување на микроциркулацијата на кожата, со што ја подобрува размената на хранливите материи во клетките на кожата, па кожата станува мазна, нежна и еластична

Идеалната комбинација на активните компоненти, нуди долготрајна нега на кожата, а воедно ја регулира секрецијата на лојните жлезди, со што се намалува можност за создавање на акни и митесери.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Начин на употреба: наутро и навечер, по темелно чистење на кожата со YOUNG DERM влажните марамчиња и лосионот или тоникот за лице, кремот се нанесува на целото лице.

За кого се препорачува: за лесна и умерена форма на акни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се