YOUNG DERM Пена за миење лице за мрсна и проблематична кожа 150 мл

YOUNG DERM Пена за миење лице за мрсна и проблематична кожа 150 мл
165,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040910C
favorite_border

Опис на производот

Пената за миење лице Young Derm е наменета за секојдневна хигиена на мрсна и проблематична кожа на лицето и вратот. Комбинацијата од состојки како цинк PCA, Д-пантенол и млечна киселина, придонесуваат за намалување на прекумерното излачување на маснотија од кожата, истовремено ги отстрануваат нечистотиите и ја одржуваат нејзината природна влажност. Производот е дерматолошки тестиран.

Цинк PCA е сол на цинкот и пиролидон карбоксилната киселина (PCA). Пиролидон карбоксилната киселина се појавува во кожата на човекот како дел од природниот навлажнувачки фактор, кој помага во одржувањето на здрав изглед на кожата. Цинк PCA има астрингентнo својство, ги стеснува порите, и заедно со Д-пантенолот го помагаат заздравувањето на раничките на кожата.

Пакување: 150 мл

Содржина

Начин на употреба: пената нанесете ја на влажно лице, наутро и навечер. Нежно втријте ја во кожата со кружни движења со помош на врвовите од прстите. Измијте го лицето со млака вода. По чистење на кожата, тонизирајте го лицето со безалкохолниот тоник за нормална и проблематична кожа Young Derm.

За кого се препорачува: за лица со мрсна и проблематична кожа на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се