ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со кинин, 390 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со кинин, 390 мл
243,00 ден.
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045658C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Здраве Актив стимулирачки шампон против првут со екстракт од кора на дрвото кинин и моќна формула за чистење со три актив комплекс.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки акции - цинк пиритион, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првут. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалува нервоза и непријатност.

  • Видливи резултати по првата употреба
  • До 100% намалување на првутот
  • 97% намалување на непријатноста на скалпот

Екстрактот од кората на кинин дрво има исклучително стимулирачки и зајакнувачки својства. Тој е ефикасен против опаѓање на косата, со тоа што ја подобрува микроциркулацијата преку стимулирање на метаболизмот на кожата на главата и косата. Нанесен локално на скалпот успешно го стимулира растот на косата, правејќи ја силна и здрава.

Пакување: 390 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, амониум лаурил сулфат, децил глукозид, акрилати кополимер, цинк пуритхион, Ц12-13 алкил лактат, пантенол, парфем, лимонен, хексил цинамал, бутилфенил метилпропионал, натриум хлорид, ПЕГ-7 глицерил кокоат, полигуатерниум-7, глицерин, цинхона пубесценс барк екстракт, ретинил палмитат, лимонска киселина, натриум хидроксид, бензил алкохол, метилхлороисотхиазолинон, метилисотхиазолинон.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се