ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со кофеин и јаглен, 390 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со кофеин и јаглен, 390 мл
243,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051100C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Шампонот Здраве Актив со кофеин и јален го чисти и освежува скалпот длабински без да го суши. Содржи меки средства за пенење кои не ја иритираат кожата и очите.

Уникатната комбинација на кофеин и активен јаглен го подобрува дејството на три-активниот комплекс во борбата против првутот. Шампонот го чисти и детоксицира скалпот, а истовремено ја зголемува микроциркулацијата во коренот на косата и го стимулира растот на здрава коса. Кофеинот го спречува опаѓањето на косата, додека активниот јаглерод ги неутрализира непријатните мириси предизвикани од развојот на микроорганизми на скалпот.

Иновативниот три-активен комплекс содржи комплементарни состојки кои обезбедуваат антифунгално дејство со широк спектар во борбата против првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, го чисти и освежува скалпот. Како резултат на тоа, го смирува и навлажнува скалпот, намалувајќи ја иритацијата и непријатноста.

Пакување: 390 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, амониум лаурил сулфат, децил глукозид, акрилати кополимер, цинк пуритхион, Ц12-13 алкил лактат, пантенол, парфем, лимонен, хексил цинамал, бутилфенил метилпропионал, натриум хлорид, ПЕГ-7 глицерил кокоат, полигуатерниум-7, глицерин, цинхона пубесценс барк екстракт, ретинил палмитат, лимонска киселина, натриум хидроксид, бензил алкохол, метилхлороисотхиазолинон, метилисотхиазолинон.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се