ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со активен јаглен, 390 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со активен јаглен, 390 мл
282,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045655C
favorite_border

Опис на производот

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства - цинк пиритион, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалува нервоза и непријатност.

Дерматолошки и клинички тестови * во Институт на на d’Expertise Clinique, клиника во Франција, ја покажуваат исклучителната ефективност на шампонот во борба против првут во рамките на редовната употреба:

  • Видливи резултати по првата употреба
  • До 100% намалување на првутот
  • 97% намалување на непријатноста на скалпот

Пакување: 390 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, амониум лаурил сулфат, децил глукозид, акрилати кополимер, цинк пуритхион, Ц12-13 алкил лактат, пантенол, парфем, прав од јаглен, ПЕГ-12 диметикон, ПЕГ-7 глицерил кокоат, натриум хлорид, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, натриум хидроксид, лимонска киселина, бензил алкохол, метилхлороисотхиазолинон, метилисотхиазолинон.

Начин на употреба: Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се