ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со глина, 200 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со глина, 200 мл
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041739C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства - цинк пиритион, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалувајќи ја нервозата и непријатноста.

  • Видливи резултати по првата употреба
  • До 100% намалување на првутот
  • 97% намалување на непријатноста на скалпот

Глината е богата со цинк и магнезиум, и тоа е ефикасен лек за губење на косата.

Неговитe исклучителни регенерирачки, апсорбирачки и смирувачки својства се ефикасни за намалување на вишокот на себум, елиминирање на токсини и нечистотии и помага за обновување на клетките.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, sodium laureth sulfate, kaolin, cocamidopropyl betaine, ammonium lauryl sulfate, decyl glucoside, acrylates copolymer, zinc pyrithione, tridecyl salicylate, panthenol, peg-7 glyceryl cocoate, peg-12 dimethicone, guar hydroxypropiltrimonium chloride, parfum, peg-18 glyceryl oleate/cocoate, citric acid, sodium hydroxide, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone.

Начин на употреба: Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се